Naše služby

Lymfodrenáže

Manuální lymfodrenáž dolní poloviny těla je speciální jemná masážní technika prováděná malým tlakem, pomalým tempem, speciálními hmaty, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží, tzv. povrchový mízní systém (v končetinách transportuje 80 % lymfy). Posiluje vstřebávací a transportní funkci mízního systému podporou lymfomotoriky, kontrakčních schopností lymfatických cév a vnitřních pulzních mechanismů lymfatického systému.

Provádí se nasucho bez použití masážních prostředků. Podporuje funkci lymfatického systému, což působí především zrychlení oběhu a filtrace lymfy, redukci otoků a stimulaci imunity. Manuální lymfodrenáž se používá k léčbě otoků lymfatického a žilního původu, k detoxikaci organizmu, při imunologických a alergických potížích, na podporu hubnutí, u poúrazových a pooperačních stavů, k regeneraci po fyzické zátěži či při chronické únavě a stresu.

Efekt manuální lymfodrenáže je zcela limitován odbornou kvalitou toho, kdo ji provádí. Tato technika je náročná na metodiku i hmatovou techniku a vyžaduje specialistu s delším školením i praxí, proto v našem zařízení manuální lymfodrenáž provádí pouze certifikovaní zdravotničtí pracovníci.

Po manuální lymfodrenáži je vhodné dodržovat intenzivnější pitný režim.

 

Přístrojová lymfodrenáž je založená na přerušované kompresi končetin. Její účinky využíváme především při léčbě a prevenci otoků žilního a lymfatického původu. Významně podporuje detoxikaci organizmu a zlepšení celkové imunity. Je optimální regenerací a relaxací pro klienty, kteří jsou vystaveni dlouhému stání nebo sezení. Pomáhá k rychlejší regeneraci po sportovním výkonu, odstraňuje pocit těžkých, unavených nohou. Mezi kosmetické účinky lymfodrenáže patří především zlepšení stavu pokožky, formování postavy a potlačení celulitidy. Metodu lze použít na oblast dolních končetin, boků a břicha nebo na horní končetiny. Přístrojová technika nemůže v žádném případě plnohodnotně nahradit manuální lymfodrenáž, měla by vždy následovat až po ní, jako její event. doplnění. Pro zvýšení terapeutického efektu doporučujeme střídat přístrojovou lymfodrenáž s manuální.

Upozornění

Doporučení:

Kontraindikace lymfodrenáží:


Liftingová masáž obličeje a dekoltu 

Liftingová masáž obličeje a dekoltu využívá velmi jemných tahů, které mají vynikající regenerační a detoxikační účinky. Tato metoda příznivě působí na vyhlazování obličejových vrásek, je vhodná po plastických operacích očních víček a obličeje.

Masáž přispívá k lepšímu vyživování pleti i uvolnění mimických svalů. Masáž je vhodná i pro muže, zlepšuje prokrvení, podporuje regeneraci a pružnost pokožky, snižuje napětí v obličeji, zpomaluje tvorbu vrásek, příznivě působí na psychiku.

Každodenní starosti, stres či špatná životospráva mají nepříznivý účinek na naši pleť. Jsme-li unavení, ve stresu či máme zdravotní problémy, naše pleť se nedostatečně prokrvuje a rychleji stárne. Svalová tkáň v obličeji se s přibývajícím věkem oslabuje. Přirozený proces stárnutí sice nelze zastavit, ale díky této metodě jej můžeme zpomalit, dodat pleti svěžejší a tolik žádaný mladší vzhled.

Aby liftingová masáž obličeje přinesla dlouhodobé pozitivní účinky, doporučujeme 4 - 6 aplikací v průběhu 2 - 3 týdnů a následně absolvovat masáž jednou za měsíc pro zachování požadovaného efektu.