Naše služby

Vodoléčba

Připravili jsme pro vás jedinečnou možnost regenerace prostřednictvím vodoléčby. Dovolujeme si vám nabídnout návštěvu světa tradičních léčebných lázní a objevení přirozené „síly“ vody. Metody vodoléčby všeobecně povzbuzují samoléčebné schopnosti organizmu, posilují jeho obranyschopnost a vnitřní rovnováhu.

Vířivá koupel dosahuje příznivých účinků na organizmus masáží anatomicky rozmístěnými vodními a vzduchovými tryskami. Využívá silného mechanického působení proudu vířící vody, celkového pozitivního efektu vodního prostředí, hydrostatického tlaku a vztlaku a relativně vysoké teploty vody. Díky tomu dochází k prokrvení tkání, ústupu otoků, uvolnění svalstva a odeznění duševního napětí a stresu. Používá se především při bolestech pohybového aparátu, u poúrazových a pooperačních stavů, k regeneraci po fyzické zátěži a sportovních výkonech, při stresu i nespavosti. 

Neméně účinnou léčebnou péči vám poskytne technologicky vyspělá vířivá rehabilitační vana pro dolní končetiny. Ta svými účinky potlačuje pocity těžkých nohou, působí proti otokům žilního i lymfatického původu, vhodná je její aplikace po úrazech a operacích dolních končetin.

Koupele lze doplnit o přírodní přísady solí z mrtvého moře, které podporují léčebný efekt. 

Obsah minerálů v Mrtvém moři dosahuje až 30 % ( pro srovnání koncentrace minerálů v ostatních mořích a oceánech se pohybuje kolem 3,5 %). Nejen koncentrace, ale také složení solí v Mrtvém moři  je zcela odlišné a činí tak z této vody unikátní přírodní zdroj s vysoce specifickými vlastnostmi a širokou škálou vyžití v klinické praxi. Složení solí z Mrtvého moře je charakteristické vysokým obsahem především solí hořčíku MgCl asi 30% a draslíku KCL asi 22%. Chlorid sodný NaCl, tvoří méně zastoupenou složku. Tyto minerály hrají klíčovou roli v metabolismu kožních buněk a jsou základem pro stavbu proteinů, lipidů, nukleových kyselin a  karbohydrátů. Proto je sůl z mrtvého moře  doporučována především pro klienty s kožním onemocněním  lupénka, atopická dermatitida aj.), ale také klienty s onemocněním pohybového aparátu.